Vnitřní řád školní jídelny

Vyplývá z vyhlášky Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy č. 48/1993 Sb. o školním stravování, z vyhlášek Ministerstva zdravotnictví č. 107/2001 a č. 108/2001 Sb.

Organizace provozu Školní jídelny

Školní jídelna je součástí Základní školy. Provoz školní jídelny je odvislý od provozu ZŠ. Po dobu školních prázdnin se nevaří.

Vstup do Školní jídelny (dále jen ŠJ) je možný každý pracovní den, a to od 7.30 do 15 hod.

Každý strávník má možnost odnést si oběd v jídlonosičích, a to za podmínky, že čisté a řádně označené přinese do 11.00 hod. do výdejny. Přímý výdej jídlonosičů je od 11.00 do 11.30 hod. Připravené jídlonosiče je možné vyzvednout od 11.00 hod., nejpozději však ve 14.00 hod.

Toto platí i v první den nemoci dítěte. Následující dny nemoci má dítě možnost obědů, ovšem za cenu cizího strávníka. Jídlo je určeno k okamžité spotřebě.

Jídelna je rezervována:

• od 9.00 do 9.30 hod. pro MŠ – dopolední svačinka
  • od 11.00 do 11.30 hod. pro cizí strávníky
  • od 11.40 do 12.00 hod. pro ZŠ
  • od 12.00 do 12.30 hod. pro MŠ
  • od 12.35 do 13.00 hod. pro ZŠ

Dozor v jídelně provádí ten učitel, který děti do jídelny přivede. Časový rozvrh stanoví ředitel školy. Dozorující učitel organizuje plynulý příchod dětí k výdejnímu okénku, jejich stolování, odnášení stravy a použitého nádobí. Dbá na bezpečnost dětí. V případě potřísnění stolů nebo podlahy zajistí odstranění, aby nedošlo k úrazu. Dojde-li k úrazu, poskytne dozor dítěti první pomoc a ohlásí tuto událost řediteli školy. Ten dále postupuje dle metodických pokynů MŠMT ČR.

Přihlašování nového strávníka je podmíněno vypsáním přihlášky na stravování, kterou je možno vyzvednout u vedoucí stravování. Je třeba ji správně a úplně vyplnit a nejpozději den před zahájením odebírání stravy ji odevzdat v kanceláři ŠJ.

Přihlásit/odhlásit stravu je možno den předem do 13.00 hod. na telefonním čísle 774 689 627 (SMS) nebo 519 430 780 nebo osobně u vedoucí stravování. Po uvedené době již není možné oběd přihlásit/odhlásit. Je nutné si jej odnést v čistých jídlonosičích.

Žák není omluven do odvolání, ale od pondělí do pátku (5 pracovních dní), v neděli formou SMS – do 13 hod. je nutno oznámit pokračování/ukončení nemoci žáka. Taktéž po prázdninách oznámíte příchod/nemoc žáka. Odpolední svačinku dětí MŠ je nutno odhlásit den předem.

Je-li dítě nemocné, má nárok na svůj oběd pouze první den nemoci. Pokud dítě nebude odhlášeno, další dny se mu strava počítá za cenu cizího strávníka a je nutné tento oběd odnést v čistých jídlonosičích. I při neodebrání bude oběd započítán.

Stravné se platí vždy na začátku měsíce, nejpozději však do 5. dne v měsíci, a to převodem z účtu – číslo účtu: 180945529/0300, variabilní symbol je číslo strávníka (př. 178), měsíc a rok /např.1780112/, složenkou nebo hotově u vedoucí stravování denně od 13.00 do 14.00 hod.

Děti MŠ

• dopolední svačinka ... 9,- Kč (z toho 1,- Kč pitný režim)
  • oběd ... 19,- Kč
  • odpolední svačinka … 7,- Kč

Děti MŠ od 6 let

• dopolední svačinka … 9,- Kč (z toho 1,- Kč pitný režim)
  • oběd … 22,- Kč
  • odpolední svačinka … 7,- Kč

Žáci ZŠ do 10 let

• oběd … 22,- Kč

Žáci ZŠ od 10 let

• oběd … 24,- Kč

Připomínky strávníků je možno podat u vedoucí stravování nebo u ředitele školy. Jídelníček na probíhající týden je vyvěšen - školní web, vitrína ZŠ, MŠ a ŠJ. Vnitřní řád školy je vyvěšen v jídelně i na webových stránkách školy.

Pavlína Hyclová, vedoucí ŠJ

Mgr. Petr Antoš, ředitel školy