Adopce na dálku

22.02.2013 20:16

Před dvěma roky se naše škola zapojila po projektech "Brýle pro Afriku" a sbírce mobilních telefonů na "Záchranu deštných pralesů a goril v nich žijících" do dalšího projektu: Adopce na dálku. Smyslem akce, kterou si u nás vzala na starost p. uč. Lenka Havlíková, bylo získat a zaslat na účet Arcidiecézní charity Praha částku 4 900 Kč, která zajistila dívce v Indii - Namitha A. - dokončit poslední rok základního vzdělání. To se podařilo. Dívka, která naše žáky opakovaně kontaktovala, všem těm co přispěli na rozvoj jejího vzdělání poděkovala. I z Prahy nedávno přišel děkovný dopis a porvrzení, že finance "došly" tam, kam měly.
Pro naše žáky z toho plyne minimálně uvědomění si a konfrontaci toho, jaké podmínky ke vzdělání mají např. v "malých"  Němčičkách a v daleké Indii. Pokud bude šance dát dohromady 6 000 Kč, budeme se snažit naší adoptivní žákyni umožnit 1 rok středoškolského studia.

Více o průběhu projektu zde.

Mgr. Petr Antoš